Атлетико (Мадрид) е осминафиналист в Шампионската лига. Селекцията на Чоло Симеоне изпълни своята цел, след като спечели задължителния за взимане двубой срещу Локомотив (Москва) с 2:0. По този начин "дюшекчиите" финишираха под №2 в своята предварителна група D. Руският им опонент пък остана на последна позиция и приключи с европейските си подвизи за тази кампания.

Двубоят стартира много силно за Атлети, като домакините получиха правото да изпълнят дузпа още във втората минута. Изненадващо зад топката застана английският бранител Кийрън Трипиър, който не успя да преодолее Коченков.

ПСЖ разби Галатасарай с 5:0 в Шампионската лига

ПСЖ се развихри и бързо приключи мечтите на Галатасарай

Успех с 5:0 за "принцовете", силен мач на Неймар и Мбапе

"Железничарите" продължиха да правят дузпи в свой ущърб. В 17-ата техен играч докосна топката с ръка в наказателното поле, а този път с отговорната задача се нагърби Жоао Феликс. Младокът не трепна и майсторски изведе столичани напред.

Важната победа беше подсигурена малко след почивката. Централният бранител Фелипе се беше включил при статично положение за своя тим и превърна центрирането на Коке в свой гол.

До края шанс пред попадението се откри и за Анхел Кореа, но аржентинецът стреля опасно близо до лявата греда.

Реал (Мадрид) спечели гостуването си на Брюж в Шампионската лига с 3:1