Атлетико (Мадрид) не успя да си осигури място в елиминационната фаза на Шампионската лига. "Рохибланкос" пропиляха перфектна възможност, стигайки само до 1:1 срещу вече осигурилия си първото място в група "А" - Байерн (Мюнхен). Въпреки експерименталната си селекция, тимът на Ханзи Флик успя да обърка плановете на испанския гранд.

А всичко за домакините вървеше по програма, тъй като още през първата част попадение за тях беше реализирал Жоао Феликс. Четири минути преди края обаче резервата Фелипе направи дузпа, която бе успешно реализирана от друг играч, появил се от скамейката - Томас Мюлер.

Залцбург спечели гостуването си на Локомотив (Москва) с 3:1 в Шампионската лига

Залцбург дочака първа победа в Група "А", подчини Локомотив насред руската столица

Селекцията на Джеси Марш триумфира с 3:1

"Дюшекчиите" определено трябва да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като пропиляха още няколко добри положения, включително и греда на Феликс. Така Атлетико се нуждае от точка при гостуването си на Залцбург, ако иска да се добере до желаното второ място.

Снимка 507796

Очаквано домакините стартираха далеч по-силно срещата на "Уанда Метрополитано". Първото интересно положение бе факт в петата минута, когато Анхел Кореа сътвори каскада от финтове, която наруши равновесието на Никлас Зюле. Последва негово центриране, което без малко можеше да се превърне в автогол на Хави Мартинес. Нюбел обаче бе на мястото си и спаси.

Шахтьор пак удари Реал (Мадрид), пътят за "кралете" към осминафиналите ще е труден

Украинците победиха мадридчани с 2:0

Атлетико продължи да бъде отборът, който трупа изстрели на сметката на своята статистика. Яник Ферейра-Караско отправи опасен изстрел в 23-ата минута, който премина покрай лявата греда на Нюбел.

Преди това рефлексът на резервния баварски страж изпробва и Анхел Кореа.

Логичното все пак се случи в 25-ата минута, когато резултатът беше открит най-сетне от мадридчани. Трипиър и Маркос Йоренте сътвориха двойно подаване отдясно, след което юношата на Реал (Мадрид) отправи прострелен пас в наказателното поле на Байерн. Жоао Феликс изпревари тромавия Никлас Зюле и отблизо разстреля съперниковия вратар за 1:0.

Снимка 507801

Джамал Мусиала демонстрира защо е смятан за един от най-големите таланти в редиците на Байерн. Англичанинът премина с лекота през Ермосо и Коке в 30-ата, за да шутира силно в близкия ъгъл на Облак. За негово съжаление, кълбото не намери очертанията на испанската врата.

Жоао Феликс бе в основата на нова опасна атака за Атлети в 37-ата. Той открадна топка в центъра, след което неподготвената отбрана на гостите не успя да спре стигналата топка до Йоренте. Звездата с №14 обаче нямаше необходимата точност и прати своя изстрел високо над горната греда.

Снимка 507800

След паузата Байерн (Мюнхен) беше отборът, отправил първото сериозно предизвикателство за частта. Люка Ернандес се включи при изпълнението на корнер, след което отправи изстрел с глава, но над горната греда на "дюшекчиите".

Атлетико (Мадрид) - Байерн (Мюнхен) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Втрото място в група "А" ще бъде оспорвано от испанците и Залцбург

Отбраната на Байерн обаче бе далеч от най-доброто си ниво и критични мигове пред Нюбел имаше в 53-ата минута. Стражът не се наложи да прави някакво спасяване, тъй като в решителните секунди с намеси блеснаха Зюле и Ернандес.

Снимка 507799

Възпитаниците на Диего Симеоне можеха да удвоят своята преднина в 58-ата минута. Маркос Йоренте се възползва от лекото объркване в защитата на Байерн, която бе изиграна хитро от намиращия се в засада Анхел Корера. Миг по-късно кълбото вече бе в краката на Жоао Феликс, стрелял мощно от дузпата, но стигнал само до сериозното разклащане на напречната баварска греда.

Наглед сигурната победа за Атлети изведнъж се отдалечи от хоризонта в 85-ата минута. След появата на част от традиционните титуляри за баварците, Томас Мюлер бе съборен в наказателното поле от Фелипе. Реферът Клеман Тюрпен моментално посочи дузпата, която бе превърната в гол от потърпевшия.

Ливърпул е на осминафинал след трудна победа над Аякс

"Мърсисайдци" се наложиха 1:0

До края домакините наложиха финален натиск в търсене на победата. Марио Ермосо обаче пропиля възможността да се превърне в герой за "рохибланкос".

Снимка 507803

В последния кръг от груповата фаза Байерн домакинства на Локомотив (Москва). Атлетико гостува на Залцбург.