Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 53,436

Аканжи спря с фаул контра на домакините.

Три минути добавено време.

88′

Гостите много упорито търсят почетен гол.

81′

ГООООЛ! Гризман сам срещу вратаря пусна топката в далечния ъгъл. Страхтона контра с три подавания. Мартинш изведе голмайстора на скорост с прецизен успореден пас.

79′

Ларсен сменя Санчо.

75′

Невзрачният Алкасер е сменен от Гьотце.

67′

Пресата на Атлетико стана по-висока. Гостите вече не могат да разиграват комфортно отзад.

65′

Невероятен пропуск на Герейро, който пред вратата стреля с глава над гредата.

63′

Хубава атака на гостите отдясно. Защитата изчисти във втори корнер за Борусия в мача.

63′

62′

Желсон Мартинш сменя Никола Калинич.

61′

Греда! Корея напредна сам отдясно след пас на Хуанфран. Топката уцели страничния стълб на вратата на Бюрки.

59′

Герейро сменя Пулишич за Борусия.

53′

Родри стреля над вратата от границата на наказателното поле.

53′

Ударите с 12 на 1, владеенето на топката 33% на 67%.

51′

Саул напредна опасно отляво и стреля. Топката беше избита в корнер.

48′

Гостите отново са по-активни.

45′

Монтеро сменя контузения Хименес.

45′

Начало на второто полувреме.

45+1′

Домакините показват забележителна ефективност в малкото време, в което владеят топката.
Хакими стреля опасно отдясно, но топката рикошира в корнер.

45′

Домакините увелиха притежанието на топката на 37%. Само те създават положения.

43′

Домакините искат дузпа. Съдията сочи корнер. Бисчек и Саул се сблъскаха след атака на Гризман отдясно.

41′

Саул Нигес пропусна да отбележи. Той остана сам отляво след смяна на посоката на атаката. Диагоналният му удар мина до далечната греда.

39′

Хубав удар на Филипе Луиш. Добро спасяване на Бюрки.

38′

Далечен удар на Томас. Топката мина на сантиметри над гредата на вратата на Бюрки.

37′

Хименес стреля от воле след изчистване. Топката профуча покрай вратата.

33′

ГООООЛ! Саул Нигес стреля от точката за испъление на дузпа. Корея напредна отляво и върна назад.

31′

Санчо свали Хуанфран при опит за пробив отляво.

28′

Владеенето на топката е 33% на 67%. Ударите са 5 на 0 за Атлетико.

27′

Грубо нарушение на Саул срещу Хакими. Саул получи само устно предупрежедение.

22′

Корея стреля от границата на наказателното поле. Бюрки се наложи да плонжира надясно, за да спаси.

21′

Аксел Вицел падна и си удари кръста. Играта беше спряна за малко, но бързо беше възобновена.

19′

Корнер за Атлетико отляво. Ройс успя да изчисти.

18′

Остро центриране на Хуанфран. Защитник успя да изчисти.

17′

Ройс не уцели топката при опит за удар. Хубава комбинация на гостите през центъра.

15′

Гостите вече владеят повече топката, като се стремят да разиграват дълго.

13′

Корея стреля отляво в ръцете на Бюрки. Калинич напредна към центъра и изведе своя съотборник.

11′

Калинич напредна отляво, финтира и стреля право в ръцете на Бюрки.

10′

Хубава атака на Санчо и Хакими отляво. Защита успя да изчисти центрирането.

6′

Корея получи картон за спъване отзад на Хакими.

5′

Домакините са по-активни в началните минути.
Корея стреля право в ръцете на Бьорки.

2′

Нигес нанесе първия удар в мача преди да е изтекла първата минута.

1′

Борусия (Дортмунд) може да стане първия отбор, класирал се за осминафиналите на Шампионската лига през този сезон.

Антонио Моя Марвин Хиц

Борусия (Дортмунд) се надява днес да се класира за елиминационната фаза на Шампионската лига.

Последният немски отбор, победил Атлетико в Мадрид е... Борусия (Дортмунд)

Рурци разгромиха испанския си опонент преди седмица

Домакините от Атлетико бяха тотално унижени преди две седмици в Германия и сега силно копнеят за реванш. През уикенда те достигнаха едва до равенство 1-1 срещу слабака Леганес в Примера Дивисион. Сривът през този сезон при "дюшекчиите" се дължи най-вече на отслабената защита, която преди дърпаше отбора напред. Гризман също не е във върховата си форма с 5 гола от 14 мача. Диего Коща е още по-зле той вкарано само едно попдадение. Атлетико има само една загуба от 19 европейски мача на "Уанда Метрополитано" и тя е от Ювентус.

От Дортмунд горещо желаят да спечелят групата, защото мястото в Топ 16 изглежда осигурено. Германският отбор е един от двата тима без допуснато попадение в първите три двубоя.

В предишния мач Борусия нанесе най-тежкото поражение в треньорската кариера на Диего Симеоне в Атлетико. Очакванията са двубоят да е непредвидим, като напрежението е в испанския лагер.