Отборът на Аталанта влезе с единия крак в 1/4-финалите, след като успя да разбие съперника си Валенсия с 4:1. Тимът на Джан Пиеро Гасперини водеше на почивката с 2 попадения, след голове на Хатебур (16') и Иличич (42'). До 63-ата минута резутатът стана 4:0, благодарение на попадения на Фройлер (57') и Хатебур (63'). Денис Черишев успя да вкара почетен гол за "прилепите", оставяйки теоретични шансове в реванша.

Снимка 467606

Първите 25 минути домакините от Аталанта се чувстваха много по-комфортно на терена, създадоха повече положения и имаха превес над иначе по-опитния отбор в ШЛ на Валенсия.

Аталанта 4:1 Валенсия, Черишев връща едно попадение

Сблъсъкът на аутсайдерите започва в 22:00ч.

В 8-ата минута Марио Пашалич направи страхотен пропуск, след като бе изведен от Гомес сам срещу вратаря, но Доменех показа страхотен рефлекс и отрази удара.

Отборът на Аталанта поведе в 16-ата минута, след като капитанът Гомес центрира, а Хатебур нахлу и изпревари защитник на Валенсия, за да открие резултата.

Снимка 467598

Гостите от Валенсия отговориха с греда в 30-ата минута! Бързо изпълнение на наказателен удар позволи на Торес да нахлуе в наказателното поле и да излезе на чиста позиция, но изстрелът на испанеца срещна лявата греда на Голини.

Снимка 467600

Хитро подаване на Гая в 35-ата минута изведе Гедеш в наказателното поле, а той направи нещо между удар и пас, който обаче, нито влезе във вратата, нито стигна до Конгдобия.

3 минути преди края на полувремето обаче бергамасите удариха за втори път съперника си. Йосип Иличич успя да се измъкне от двама защитници на Валенсия и да отправи страхотен удар към вратата на Доменех, който се намеси, но не достатъчно.

Снимка 467596

Още в началото на второто полувреме резултатът стана класически. В 57-ата минута Фройлер взе топката, нагласи си я на десния крак и отправи техничен изстрел, пращайки топката в левия ъгъл на Доменех.

Малко след това Валенсия можеше да върне едно попадение, но невероятен пропуск направи Макси Гомес, след като Голини сгреши с паса си и топката стигна до уругваеца, който вместо да вкара, я прати право в тялото на стража на домакините.

Снимка 467594

В 63-ата минута разгромът стана пълен. Хатебур изскочи зад защитата и се впусна в наказателното поле надбягвайки Мангала. Той успя да матира Доменех, за да направи резултата 4:0, разписвайки се за втори път днес. Попадението бе проверено с ВАР за засада, но всичко е наред и голът бе зачетен.

Снимка 467601

Веднага след 4-ото попадение, в игра за Валенсия Денис Черишев, който моментално успя да се разпише. Бившият играч на Лудогорец Хосе Паломино сгреши пас, връщайки към центъра на терена, където дебнеше Черишев. Той отне топката и с премерен удар прати топката в долния ъгъл на стража на бергамаските. Така резултатът стана 4:1.

Три минути по-късно, руснакът можеше да върне още един гол след като излезе на добра стрелкова позиция, но ударът му от няколко метра бе отразен от Голини.

Борусия (Дортмунд) победи ПСЖ с 2:1