Лондонският Арсенал за първи път в историята си достигна до полуфинал в турнира на Шампионската лига.

"Артилеристите" измъкнаха ценно равенство 0:0 в реванша срещу Ювентус в Торино и след 2:0 на "Хайбъри" в първия мач ще срещнат в следващия етап дебютанта в надпреварата Виляреал.

Въпреки големите надежди на домакините за обрат те нищо не показаха, че го заслужават и за цялото времетраене на двубоя достигнаха единствено до един опасен удар на Павел Недвед в 68-та минута, отразен от Йенс Леман.

Пет минути по-късно чешкият полузащитник на "старата госпожа" се превърна в пълното разочарование в мача, след като при вече показан един жълт картон фаулира отзад Ебуе и бе изгонен.

"Топчиите" пък можеха и да достигнат до победата, след като Буфон на два пъти спаси вратата си очи в очи с нападателите на гостите. Първо вратарят не позволи на излезлия сам срещу него Тиери Анри да го предолее в началото на втората част, а след това и в заключителните минути на срещата стори същото и срещу Фреди Люнгберг.

В крайна сметка обаче и крайният резултат 0:0 се оказа достатъчен за Арсенал, който с общ резултат 2:0 от двете срещи продължава в следващата фаза на турнира. Там лондончани ще се изправят срещу испанския Виляреал, който отстрани от турнира Интер в четвъртфиналите на надпреварата.

състави:
Ювентус: Буфон, Дзамброта, Роберт Ковач, Канаваро, Киелини, Муту, Емерсон, Джаникеда, Недвед, Трезеге, Ибрахимович

Арсенал: Леман, Ебуе, Туре, Сендерос, Фламини, Хлеб, Люнгберг, Жилберто, Фабрегас, Рейес, Тиери Анри.