Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер похвали футболистите си за играта им в двубоя от група "G" на Шампионската лига.

Лондончани завършиха 0:0 като домакини с ЦСКА (Москва), като се скъсаха да пропускат чисти положения пред вратата на руснаците.

"Едва ли мога да имам някакви претенции към футболистите ми след такъв мач. Изиграхме един от най-силните си двубои в Шампионската лига.

Не ни достигна спокойствие пред гола за да се поздравим с напълно заслужен успех. Можеше да победи със 7:0 и нямаше да е нелогично", коментира френският специалист.

"В пореден мач играем отлично, но не можем да стигнем до победата. Имахме толкова много положения, че бях сигурен в крайния успех, но просто не се получи. Ситуацията в групата е изключително сложна", заяви капитанът на Арсенал Тиери Анри.

"Изпуснахме победата, но съм много доволен и от спечелената точка, защото за нас тя е с цената на пълен успех.

Двубоят бе изключително тежък. През първото полувреме не се получи това, което исках от играчите ми, но след почивката заиграхме така, както трябва. Предстои ни много важен мач с Порто, който трябва да спечелим", заяви треньорът на ЦСКА Валери Газаев.

"Срещу отбори като Арсенал винаги е много тежко да се играе. Домакините показаха фантастичен футбол. Особено през второто полувреме успяхме да им противодействаме и си заслужихме точката", каза бранителят на московчани Шемберас.