Апоел успя да запази на този етап първото си място в група G на Шампионска лига. Тази вечер шампионът на Кипър направи нулево реми у дома със Зенит (Санкт Петербург) и след този резултат запази точката си аванс пред руснаците. Това е историческа вечер за кипърския футбол, след като Апоел е първият кипърски тим, който преминава груповата фаза на Шампионска лига.

В другия мач от групата Порто постигна много важна победа като гост над Шахтьор (Донецк) с 2:0. По този начин в класирането в групата начело е АПОЕЛ с 9 точки, като кипърците дори вече си осигуриха място на 1/8-финалите, кръг преди края на груповата фаза. На втора позиция е Зенит с 8 точки, трети е Порто със 7, а на четвърта позиция е Шахтьор с 2.

В последните две срещи в групата АПОЕЛ е домакин на Шахтьор, а Порто приема Зенит в пряк сблъсък за другото място, даващо право на участие във фазата на директните елиминации.

Иначе двубоят между Апоел и Зенит, който се оказа исторически за кипърците, бе доста скучен. На стадиона в големи периоди се виеше гъст дим след димки, хвърлени от феновете. Заради това двубоят дори бе прекъснат в 55-ата минута за около четвърт час. Мачът се игра и на много тежък мокър терен под неспирен дъжд.

Всичко това оказа влияние на качеството на показаната игра. Руснаците бяха по-активният тим, но това не им помогна да вкарат гол. Зенит владееше топката в големи периоди от срещата, но много мъчно стигаше до чисти голови положения.

В другия мач от групата Хълк се оказа за пореден път героят за Порто. Мощният нападател откри резултата в 79-ата минута, а в 90-ата Разван Рат си отбеляза автогол и това "подпечата" победата на Порто.

Така мачът между Порто и Зенит се явява своебразният финал в групата за по-нататъчното класиране.