От лагера на Дебрецен вярват, че добра са проучили играта на Левски и имат всички шансове да отстранят българския първенец по пътя към групите на Шампионската лига.
Унгарците гостуват утре от 21:45 часа на стадион "Георги Аспарухов" в първи мач от решителните плейофи на най-престижния европейски клубен турнир.
"Гледахме записи и на четирите срещи на Левски в Европа през този сезон, както и наживо един мач от българското първенство (срещу Ботев Пловдив). Наясно сме с играта на противника. Смятам, че преди първия мач шансовете са 50:50", коментира старши треньорът Андраш Херцег.
"Българите практикуват съвсем различен стил от досегашните ни съперници Калмар и Левадия. Шведите например бяха много изобретателни и креативни в средата на терена, а естонците разчитаха на изритани топки към бързите си нападатели. Левски от своя страна се опитва да гради атаките си още от зоната на защитата и постепенно да изнася топката в по-предни позиции. Българите обичат да задържат и да си подават повече, а не само да сипят дълги топки напред. Много важно ще бъде да не им позволим да покажат тези свои силни страни. Въобще Левски е много добър отбор и няма да е лесно", допълни той.
Специалистът подчертава още, че софиянци играят с един централен нападател, но в атака се разчита още на двама външни и на двама централни полузащитници.
Един от основните играчи на Дебрецен Чаба Бернат няма да бъде на разположение заради травма и остана извън групата от 18 футболисти за двубоя в София.
"Чаба Бернат остана вкъщи, за да се лекува. Имаме още още някои проблеми. Луис Рамос не е в оптимална форма. Йожеф Варга беше болен, но в последните дни тренира нормално. Питер Сокай пък получи удар в последния ни мач и още не се знае дали ще бъде напълно възстановен до сряда", обясни Херцег.
В Дебрецен са наясно, че трибуните на стадион "Георги Аспарухов" и атмосферата ще бъде враждебна.
"Говорихме с момчетата за това, което могат да очакват. Атмосферата по трибуните ще бъде враждебна, но не трябва да мислим за това. Трябва да бъдем концентрирани изцяло върху играта и да се опитаме да изключим страничните фактори", каза Херцег.
Група на Дебрецен за мача с Левски:
Вукашин Полексич, Джордже Пантич - Ласло Боднар, Марсел Фодор, Адам Комлоши, Леандро, Петер Мате, Норберт Мисарош, Петер Цвиткович, Тибор Домби, Атила Котона, Золтан Киш, Луис Рамос, Питер Сокай, Йожеф Варга, Адамо Кулибали, Лорант Олах, Рудолф Гергей.
Gundi1000
на 19.08.2009 в 14:03:14 #7и само ЛЕВСКИ алееееееееееееееееееееее !!!! цяла България е с вас !!!! да се надяваме да бием !!!!!!!!!!
hooliganatplay
на 18.08.2009 в 19:57:57 #6jicata, те затова и крякат по цял ден .. говорят докато могат, понеже знаят добре, че след мачовете с Динамо ще е неетично да си отварят устите, след като са отпаднали по толкова срамен и разгомен начин
babait
на 18.08.2009 в 19:30:55 #5баси.. имам усещането, че некои чорбари до толкова са освирепели от безпомощност, че почват да пишат във форума по някоя статия за Левски, още преди тя да е излезнала...
jicata
на 18.08.2009 в 18:24:46 #4Чорбата още не е отпаднала и вече воайорства
YOUPS
на 18.08.2009 в 18:01:02 #3ПФК Говeдо 1х17 , бате бориско, ходете и се ебете в червените си гъзове насрани !!! Селяни мазни,да ми ядете добре подържания пенис !!!!
tоkyo_red
на 18.08.2009 в 18:00:30 #2Няма да ви елесно верно, ама на края ще зарадвате цяла България и ние ще ви увековечим с рефрените си така както увековечихме ЕВРОИДИОТА след Антверпен и ОЛИМПИЯ след ... Олимпия на дваж
ПФК Говeдо 1х17
на 18.08.2009 в 17:20:13 #1ДОБРЕ ДОШЛИ МАДЖАРИ, ОТНЕСЕТЕ СИНИЯ КАТУН КАКТО ГО НАПРАИ ПРЕДИ ВАС ОЛИМПИЯ, ТАМПЕРЕ, БАТЕ, ЖИЛИНА ИИИИИИИИ АНТВЕРПЕНННННННН, ЕВРОИДИОТИ