Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри изрази разочарованието си от равенството 2:2 с Байерн Мюнхен в първия мач от осминафинала в Шампионската лига. Той отдаде на липсата на самочувствие и вяра в собствените сили слабата игра на тима му в първите 60 минути на двубоя.

"За да продължим трябва да победим. Не го направихме сега, значи трябва да го сторим там. Играхме сравнително добре и сега трябва да си извлечем поуки от второто полувреме. Трябваше да се справим по-добре в защита, но все пак създадохме и някои интересни възможности.

Разбира се, че вярваме в шансовете си. Абсолютно! Играта ни през второто полувреме е добра основа, върху която можем да стъпим. Това, че се върнахме в мача ни дава повече самочувствие. Малко повече увереност, връщането на контузените и можем да мечтаем за продължаване. Сега обаче трябва да се концентрираме върху Серия А", завърши Алегри.

Оптимизмът му се подхранва и от статистиката на Ювентус в елиминационните мачове от Шампионската лига. Юве е продължавал напред последните шест пъти, когато е стартирал с равенство у дома.