Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри не можа да скрие разочарованието си от драматичното отпадане на неговия отбор на осминафиналите на Шампионската лига. "Бианконерите" водеха с 2:0 на "Алианц Арена" на Байерн, но отстъпиха с 2:4 след продължения, а Алегри призна, че умората в последните минути е една от причините за допуснатия обрат.

"Жалко е, че бяхме елиминирани след такова представяне срещу отбор от класата на Байерн, който притежава изключителни футболисти. Футболът затова е интересен, защото ситуациите се менят много бързо. Водехме с 2:0 и можехме да вкараме трети гол. Играхме великолепно и показахме най-добрите си качества. До гола на Левандовски Байерн почти нямаше положения. Имахме шансове да убием интригата, но не се възползвахме от тях. Куадрадо, Мората и Лихтщайнер ги пропуснаха. Дори при 2:4 не всичко беше загубено, ако Манджукич беше вкарал с глава.

Не беше лесно да поведем с 2:0. Изиграхме фантастично първо полувреме и показахме шампионски дух. Доволен съм от играта през първите 70 минути, но съм разочарован от резултата. В ситуацията при гола на Левандовски, трябваше да изчистим топката. Във футбола всико се решава от дребните детйли. В нашия случай такъв дребен детайл доведе до гола на Мюлер в последната минута. Няма смисъл да коментирам съдията и решенията му.

Пуснах Манджукич вместо Мората, защото ни трябваше човек със свежи сили, който да умее да задържа топката. Идеята беше той да се пребори с по-ниските защитници на Байерн. За жалост Манджукич се върна твърде назад. Като цяло имаше положения, които трябваше да изиграем по-добре.

Никой не допускаше, че ще играем така с Байерн. С обновен тим и доста отсъстващи се противопоставихме на един от фаворитите в турнира. След 70-ата минута позагубихме свежест и това оказа влияние. Ние отстъпихме, но можем да се гордеем с играта си в този мач. Искам единствено да поздравя моя отбор. Сега ще се съсредоточим в шампионата на Италия и ще чакаме следващото издание на Шампионската лига" каза Алегри.