Само седмица след като Барселона и ПСЖ сътвориха мач за историята в Шампионската лига, такъв направи и дебютантът в турнира Лестър! Тази вечер ще се помни винаги от феновете на "лисиците", които продължиха приказката си в най-престижната клубна надпревара. Това стана факт, след като футболистите на Крейг Шекспир стигнаха до победа с 2:0 срещу абсолютния фаворит, носителя на три поредни титли в Лига Еворпа - Севиля!

Срещата на "Кинг Пауър" предложи динамичен футбол и адреналин от първата до последната секунда на двубоя, в който зрителите видяха всичко - голове, много единобороства, атакуващ футбол, червен картон, и за капак пропусната дузпа от гостите в последните минути!

НА ЖИВО: Лестър - Севиля, лудница на "Кинг Пауър", гостите останаха с 10 души и пропуснаха дузпа!

Шоуто на "Кинг Пауър" е гарантирано

Още в 3-та минута играчите на Хорхе Сампаоли имаха възможност да поведат в резултата, с което да дадат коренно друг развой на събитията на терена. Самир Насри обаче не успя да разстреля от няколко метра с удар по диагонал Каспър Шмайхел, а по-късно в мача французинът се превърна в едно от основните действащи лица, но в негативен за испанците аспект.

Лестър очаквано разчиташе на прагматизма на мениджъра Крейг Шекспир, както и на статичните положения и контраатаките, използвайки бързината на Джейми Варди и Рияд Марез. Именно при едно статично положение Лестър откри резултата!

Рияд Марез центрира отляво от фаул към далечната греда, за да може непокритият капитан Уес Морган да засече топката в мрежата на андалусийците - 1:0 за "лисиците"!

Снимка 283386

Попадението дойде в 26-та минута, а гостите реагираха мигновено, пренасяйки се веднага в половината на съперника. Въпреки териториалното си превъзходство обаче, до края на полувремето играчите на Сампаоли така и не успяха да стигнат до чисто положение, а разчитаха на центрирания, които не представляваха проблем за високите Роберт Хут и Уес Морган.

Чилийският специалист начело на Севлия предприе две смени на почивката, а отборът тръгна почти ва банк още след първите секунди на второто полувреме в търсене на скъпоценното попадение във вратата Шмайхел. Това обаче доведе до достатъчно пробойни в отбраната на гостите, което бе добре дошло за бързите Марез и Варди.

В 54-та минута Лестър нанесе своя втори удар в мача!

Марк Олбрайтън се възползва от лошо изчистена топка пред наказателното поле и с почти фронтален удар в долния десен ъгъл на вратата вкара за 2:0! Малко преди гола испанците бяха уцелили горната греда след далечен удар на Ескудеро.

Снимка 283388

След втория гол Лестър се прибра още по-дълбоко в половината си, което допълнително затрудни играчите на Севиля, които не намираха начин да преодолеят наситената защита на "лисиците". Все пак резервата Кореа имаше шанс да вкара от удобна позиция отдясно в наказателното поле, но Шмайхел спаси.

Важен момент в мача се оказа 74-та минута, когато Самир Насри извърши невероятна глупост, удряйки без топка Джейми Варди. Французинът вече имаше един жълт картон, и след като получи втори такъв, остави гостите с човек по-малко.

И въпреки това Севиля стигна до страхотна възможност да се върне в мача в 79-та минута, получавайки право да изпълни дузпа! Н'Зонзи обаче не успя да се разпише от бялата точка след ново спасяване от Шмайхел.

В последните минути Джейми Варди на два пъти можеше да сложи точка на спора, но от удобни позиции сам срещу вратаря пропусна да оформи класическа победа за "лисиците", които все пак ликуваха и вече мислят за жребия за 1/4 финалите.

А там чакат колосите Байерн (Мюнхен), Барселона, Реал (Мадрид), Ювентус...