АЕК и Андерлехт не можаха да се победят в мач от група"Н" на Шампионската лига.

Гръцкият отбор посрещна Андерлехт с куп проблеми преди срещата. Третото участие на отбора в Шампионската лига за последните пет сезона стартира със загуба от Милан с 0:3 преди две седмици, а през уикенда отборът загуби и дербито във вътрешното първенство от Олимпиакос с 0:1.

Момчетата  на Лоренцо Сера Ферер се опитаха да зарадват почитателите си дошли да подкрепят състава. Срещата не започна добре за атиняни, като в 25-ата минута на двубоя при контраатака на Андерлехт Фрутос откри резултата в полза на гостите.

Тяхната радост трая само три минути. В 28-ата минута бразилецът Жулио Сезар изравни резултата. Това е второ равенство за отбора на Андерлехт, след това на старта срещу Лил.

Момчетата на Франки Веркаутерен имат само две победи от 24 гостувания в този турнир.

"Мотивацията ни беше на ниво, като за мач от Шампионската лига. Искахме да победим, но не стана. Важното е че спечелихме една точка.", каза Лоренцо Сера Ферер след срещата.

"Ние винаги играем за победа, но знаем че е трудно да се постигне победа навън. Ако бяхме победили щяхме да бъдем много щастливи", каза треньорът на Андерлехт след двубоя.