Хърватският гранд Хайдук (Сплит) постигна разгромна победа над Истра 1961 с 4:0 в двубой от 22-ия кръг на местното първенство и се утвърди на третото място във временното класиране.

Отдаденият под наем от Лудогорец в Хайдук защитник Георги Терзиев не взе участие в срещата. Домакините откриха чрез Анте Ерцег в 5-ата минута, който се възползва от глупостта на вратаря на Истра, който вместо да прати напред топката реши да дриблира и тя му беше отнета от нападателя, който след това я вкара в мрежата. В 14-ата талантът Никола Влашич удвои.

Резултатът се запази до 87-ата, когато Саид Ахмед Саид направи резултата класически с удар от 16 метра. Марко Футач окончателно нокаутира гостите в последната минута на добавеното време. Това беше първа победа за Хайдук от началото на годината.

Георги Терзиев: Не се сърдя на Лудогорец, може да се върна

"Гласувам с две ръце, че ще са шампиони"