Националът Живко Миланов игра цял мач при успеха на неговия Васлуй с 1:0 над Динамо (Букурещ) като гост в среща от 23-ия кръг на румънската Лига 1. Българският бранител се представи на ниво, като на няколко пъти предизвика да бъдат извършени фаулове срещу него. Самият той получи и жълт картон в 21-ата минута, когато подкоси левия бранител Пулхач.

90 минути за Динамо изигра бившият нападател на ЦСКА и Черноморец Мишел Платини, който се представи колебливо. Пред него имаше една добра възможност за гол, но той стреля край гредата на вратата, пазена от Буржан.

След този резултат Динамо пропусна възможността да излезе начело в класирането и запазва 2-ата позиция с 45 точки, на 2 от лидера ЧФР Клуж. Васлуй е 3-и с 42. Стяуа е на 4-о място и може да се изкачи до третото, ако спечели в понеделник у дома срещу Газ Метан Медияш.