Жалгирис надви трудно с 2:1 Клаксвик при гостуването си на Фарьорските острови в първи мач от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Победителят от тази двойка ще срещне в следващия кръг Левски, ако "сините" елиминират Вадуц.

За Жалгирис титуляри бяха българският халф Венелин Филипов, който остана на терена до 82-ата минута, и бившият футболист на Славия Жереми Мансоро. Французинът беше заменен след почивката от познатия у нас от престоя си в ЦСКА Серж Нюаджи.

Звездата на литовците Ливиу Антал откри резултата в 40-ата минута, но в 60-ата резервата Йоанес Бяртлалид изравни от дузпа. Успеха на Жалгирис донесе Мамаду Мбодж в последните секунди.

През миналия сезон Жалгирис игра срещу Лудогорец в квалификациите на Шампионската лига, но отпадна след победа с 2:1 у дома и загуба с 1:4 в Разград.

Вадуц победи Левски с 1:0 в двубой от първия квалификационен кръг на Лига Европа

Левски отново се посрами, този път срещу клуб от Лихтенщайн!

Неизвестният Вадуц победи селекцията на Делио Роси с 1:0