Отборът на Амкар (Перм) продължава с колебливото си представяне, след като допусна неприятна домакинска загуба от състава на Зенит (Санкт Петербург) с 2:4 в среща от 18-я кръг на руската Премиер лига.

Мачът започна отлично за водения от Димитър Димитров отбор, който след 14 минути игра водеше с 2:0 след две попадения на Мартин Кушев. До полувремето обаче гостите успяха да изравнят с голове на Семшов и Денисов. След почивката Зенит стигна до пълен обрат, като отбеляза още две попадения чрез Хушти и пак Семшов. Другите българи в Амкар - Захари Сираков и Георги Пеев започнаха като титуляри, а Димитър Телкийски се появи в игра в 56-та минута. В класирането Амкар са на 13-та позиция с 18 точки, докато Зенит се изкачи на пета с 27.

"Не мога да си обясня защо се получи така. Мисля, че и съдията изигра важна роля в двубоя, като с отсъжданията си помогна на Зенит. Но ние сме си виновни за поражението, след като водехме с 2:0. Отборът на Зенит показа класата си”, коментира след мача Димитър Димитров - Херо.