Алтай прекъсна победата серия на Сакаряспор и Здравко Димитров в първа дивизия на Турция. Тимът от Измир се наложи с 3:1 у дома над своя съперник в мач от 30-и кръг на първенството. Здравко се появи в игра в 55-ата минута на мястото на Бурак Сюлейман, но не успя да помогне на своя отбор.

Сакаряспор остана с човек по-малко още в 23-ата минута, когато Айзък Донкор беше изгонен. Три по-късно Алтай поведе с гол на Марко Пайшао от дузпа. В 30-ата минута Оуз Йълдъръм изравни. Пет минути след подновяването на играта домакините отново поведоха след гол на Зеки Йълдъръм.

Крайният резултат оформи Джейхун Гюлшелам в 64-ата минута на мача.

Сакаряспор заема 4-о място във временното класиране с 52 точки. Отборът не успя да се възползва от грешките на Еюпспор и Ризерспор, за да се изкачи до второто място, което дава право на директна промоция. Алтай е 12-и с 31 точки.

Иван Колев: Повдига ми се от думата „подмладяване“, някои играчи не трябва да бъдат в националния отбор

Той коментира и футбола в островната държава, както и факта, че бе избран преди дни за най-добър треньор на индонезийския футбол.