Льовен на Кристиян Малинов записа тежка загуба с 0:3 у дома от Гент. Двубоят бе от 21-ия кръг на Джупилер лигата.

Гостите бяха много по-добрият отбор в срещата и вкараха три безответни гола. Мохамади откри резултата в 6-ата минута. В началото на второто полувреме Кумс (50) и Букари (54) сложиха точка на спора.

Малинов започна като титуляр за своя отбор и остана на терена до 73-ата минута, когато бе заменен от Бесе. Малко след това Анри от Льовен бе изгонен.

В друг мач от кръга Шарльороа на Иван Горанов записа пета поредна загуба. "Зебрите" отстъпиха с 2:3 при гостуването си на Стандарт (Лиеж). Българският национал продължава да лекува контузия и не бе в групата на тима си.

Клаус откри резултата за домакините в 13-ата минута, но Фал изравни след половин час игра. В 38-ата минута Баликвиша отново изведе Стандарт напред. В 65-ата минута Фал вкара за 2:2. Крайният резултат оформи Баликвиша десет минути преди края на мача. Дълбоко в добавеното време вратарят на Шарльороа Пенето бе изгонен.

Льовен е седми във временното класиране с 35 точки, а Шарльороа е една позиция по-надолу с две точки по-малко.