Алекс Петков изведе Шльонск с капитанската лента в дербито от 6-ия кръг на полската Екстракласа, завършило 1:1. Другият българин в състава на домакините - Симеон Петров, остана на пейката. Шльонск продължава да няма победа от началото на сезона и се намира непосредствено над зоната на изпадащите, но е с мач по-малко.

При успех Легия можеше да оглави класирането. Гостите от Варшава поведоха с попадение на Бартош Капустка в 53-ата минута. Халфът се разписа след самостоятелен пробив и техничен удар, оставил без шансове стража на Шльонск Рафал Лешчински. Изравнителното попадение отбеляза Томазо Гуерсио в 66-ата минута.

Лидер в Полша е Лех (Познан), който надви Погон (Шчечин) с 2:0 и събра 13 точки. Със същия актив, но по-лоша голова разлика е Краковия. Головете за Лех бяха дело на Афонсо Соуса и Али Голизадех през второто полувреме, а гостите играха в намален състав от 45-ата минута, когато Бенедикт Зех получи червен картон.

Бастунов гони промоция в елита на Португалия, а клубът му инкасира ново поражение