Ясен Петров записа тежка загуба във втория си мач като треньор на елитния китайски Хенан Жиани. В среща от 14 кръг тимът на Пловдивския Джанини отстъпи с 1:4 като гост на Шанхай СИПГ, воден от Андре Вияш-Боаш.

Гвинейският защитник на Хенан Еди Гомес си вкара автогол в 22-ата минута, а домакините от Шанхай допълнително решиха мача в своя полза в рамките на 15 минути през второто полувреме. Одил Ахмедов удвои в 51-ата минута, Елкесонн се разписа в 62-ата, а четири минути по-късно асистира за попадението на Ву Лей. Тимът на Ясен Петров върна един гол чрез Хавиер Патиньо в 71-ата минута.

Шанхай СИПГ е на второ място в класирането с 33 точки, на четири зад Гуангжоу Евъргранде. Хенан Жиани заема 14-а позиция с 11 точки, като има аванс от четири пункта през зоната на изпадащите.