Кингдао Хайню, който е воден от бившия треньор на националния отбор на България, Ясен Петров допусна тежка загуба с 0:5 при гостуването си на Чангчун Ятай.  Срещата беше от 17-ия кръг на китайското първенство.

Домакините поведоха в 37-ата минута с гол на Сержиньо. В края на първата част Жанк Юфенг удвои. И за двата гола асистира Петер Зюл.

В 56-ата минута австрийският халф вкара трети гол за Чангчун. До края на мача на два пъти се разписа Роберт Берич. Словенецът реализира дузпа в 70-ата минута, а шест по-късно оформи крайния резултат. Петер Зюл пък реализира хеттрик от асистенции, подавайки за петия гол.

След тази загуба Кингдао Хайню се намира на 12-о място във временното класиране с 15 точки, докато Чангчун Ятай е десети с две точки повече.