Велизар Димитров изработи три гола, като падна и за дузпа при убедителната победа на Металург (Донецк) с 6:2 над Кривбас в мач от 11-ия кръг на украинската лига.

В 37-ата минута бившият ни национал нахлу по десния фланг и центрира ниско по земята, където защитник и вратар на гостите не успяха да отклонят топката. Тя попадна в Голайдо, който от 6-7 метра я прати в мрежата. Само три минути по-късно бившият капитан на ЦСКА нахлу през центъра в наказателното поле и беше повален от защитника Лисицки, което означаваше дузпа.

Андрий Воловик покачи на 2:0. В 62-ата минута Димитров направи втората си асистенция, след като подаде на Траоре за 5:2. Девет минути преди края българският полузащитник отстъпи мястото си на Моначело, а в последната минута беше оформен и крайният резултат 6:2.