Ангел Червенков и неговият Севастопол дръпнаха вече на 4 точки над чертата на изпадащите. Днес кримчани се разправиха с Оболон от Киев с 3:1.

Гостите, които са единственият отбор в Премиер лигата, съставен само от украинци, се опита да покаже зъби. Македонският национал Бесарт Ибраими изведе домакините напред още в 10-ата минута на мача, но киевчани изравниха осем по-късно.

Отново Ибраими даде аванс на своите в 31-ата минута, а младият Андрий Кива оформи крайното 3:1 още в 49-ата минута на двубоя.

След домакинската загуба на Заря от Днепър отборът, воден от Червенков, дръпна доста над чертата и се изравни и със Заря. Разбира се, Иличевец по-късно домакинства на Таврия и при победа може отново да се доближи опасно до "моряците" от Севастопол. Интересна подробност е, че кримчани, които играят домакинствата си именно на стадиона на Таврия и се очаква съседите от Симферопол да се хвърлят здраво за победа.