Бившият играч на Литекс Васил Божиков получи червен картон в мача на своя Касъмпаша срещу Мерсин от първенството на Турция. Този мач трябваше да бъде своеобразно "българско" дерби, но за тима от крайбрежието въобще в групата не попадна вратарят Николай Михайлов.

Все пак гостите от Истанбул стигнаха до успеха с 2:1, въпреки че трябваше да довършат двубоя с човек по-малко. Българският защитник ги остави в намален състав едва в последните минути на срещата.

Божиков си изкара два жълти картона. Първият от тях беше в 33-та минута, а вторият в 84-та. Той беше изгонен при резултат 1:1, а в последните секунди тимът му стигна до успеха с десет души.

С този успех Касъмпаша се нареди трети с 29 точки, зад грандовете от своя град Бешикташ и Фенербахче. Мерсин е предпоследен със само 10 точки, а през януари се очаква Михайлов да се раздели по взаимно съгласие с този тим.