Българският защитник Валентин Антов влезе в последните 10 минути за елитния италиански Монца, но не успя да помогне да бъде избегнато третото поредно поражение през новия сезон - 1:2 у дома от Удинезе. За гостите от Фриули победата беше първа за тях този сезон и с 4 точки вече се нареждат 10-и. новаците от Монца са последни с три поражения.

Победата беше осигурена с точен изстрел на Дестини Удоджи в 77-ата минута, като през първото полувреме двата тима си размениха по един гол в рамките на 4 минути. Домакините от Монца откриха в 32-ата чрез Андреа Колпани, а в 36-ата снажният централен нападател на гостите Норберто Бето изравни.

Още във 2-ата минута Монца можеше да открие резултата, но вратарят Силвестри спаси удара на Андреа Петаня. Натискът на амбициозните домакини продължи и след десетина минути Самуеле Бириндели вкара, но попадението не беше зачетено заради засада. Но след това Бириндели асистира за първия гол на Монца на своя стадион в елита на италианския футбол. Удинезе веднага реагира и Бето влезе в наказателното поле, постави тялото си пред Лука Калдирола, за да открие личната си голова сметка с първи гол за сезона. Пристигналият през зимата снажен таран от Портимонензе използва максимално интелигентен пас от Родриго Бекао.

До края на първата част двата отбора не направиха нищо съществено, но Монца започна по-активно втората, като Марко Силвестри направи две важни спасявания. В крайна сметка обаче Удинезе стигна до успеха чрез гола на Удоджи от ляво. В последните минути падна още едно попадение във вратата на Монца, дело на Роберто Перейра, но съдията маркира засада.