Българският национал Валери Божинов се завърна с гол за Манчестър Сити след продължително лечение на контузия. Младият нападател се разписа при загубата на резервите на своя тим с 1:2 от Ливърпул.

Божинов прати топката в мрежата в 78-ата минута след грешка на вратаря Петер Гулачи. Българинът влезе като резерва в 69-ата минута на мястото на Моуритсен. Само минута след това българският нападател имаше отлична възможност, но ударът му мина покрай вратата.

Ливърпул поведе с два гола на холандеца Жорди Броуер в 12-ата и 30-ата минута, преди Божинов да оформи крайното 1:2.

Валери Божинов се завръща на терена след 8-месечно отсъствие. За последно българинът игра през август миналата година, когато получи контузия в коляното.