Валери Божинов игра цял мач за Мейджоу Хака срещу лидера във втора дивизия на Китай Шънчжън ФК.

Двубоят бе от четвъртия кръг на първенство. Отборът на българина загуби с 0:1 срещу играчите на Свен-Йоран Ериксон, който спечелиха благодарение на точно изпълнена дузпа в 49-ата минута.

Автор на попадението бе колумбийската звезда на тима Харолд Пресиадо, който е вкарал шест от 13-те гола за тима си от началото на сезона. Бившият футболист на Левски, Фиорентина, Ювентус, Манчестър Сити, Парма и Спортинг (Лисабон) нямаше късмет да се разпише, но бе най-активният за своя тим преди почивката.

Лош късмет! Божи Императора изяде сандвич с прилеп по погрешка

Сериозно китайско приключение за Валери Божинов

Фаворитът за влизане Шънчжън вече има 12 точки, като върви уверено към целта си, докато Божинов и компания останаха с 4 точки на 12-то място.