Валери Божинов не успя да помогне на своя Мейджоу Хака при домакинското равенство на тима срещу последния в класирането на Втора китайска лига - Лидзян Дзяюнхао.

Двубоят от 10-ия кръг на надпреварата завърши при резултат 1:1. Бившият играч на Ювентус, Левски, Фиорентина, Манчестър Сити и Парма не успя да се разпише, като остана с три попадения от началото на сезона.

След нулево равенството през първата част, Мейджоу поведе в 51-ата минута с гол на Санкоо Джи, но гостите стигнаха до равенството след едва няколко минути. Изравнителният гол в 59-минута отбеляза Мън Ян.

Александър Станков става треньор на Валери Божинов в Китай!

Очаква се информацията да бъде официализирана

Равенството бе второ за Божинов и компания пред своя публика, а също така общо четвърто през този сезон.

Българският треньор Александър Станков продължава да бъде основен фаворит за нов треньор на Мейджоу, като според медиите в Азия той вече е в Китай, но все още официален договор не е подписан.

Тимът на Божинов има 10 точки, като заема 13-то място от 16 отбора. Днешният им съперник остана на последното място с шест точки.