Пети пореден мач без поражение в първенството на Казахстан записа воденият от Стойчо Младенов Кайсар. Тимът от Кизилорда завърши 0:0 при домакинството си на Атирау у дома.

Кайсар не успя да се възползва и от факта, че в заключителните минути на мача игра с човек повече, след като Джуматов бе изгонен.

Проблемите на водения от Георги Дерменджиев Ордабаси продължават. Отборът допусна трета поредна загуба, след като отстъпи с 0:1 на Тобол като домакин. Единственият гол падна в 20-ата минута и бе дело на Туришбек.

Кизил-Жар на Никола Спасов загуби тежко с 0:5 гостуването си на Иртиш в Павлодар. Шабалин на два пъти и Стаменкович вкараха през първата част, а Салами и Пападюк се разписаха след почивката.

Във временното класиране Ордабаси остава на четвърто място с 16 точки. Кайсар е 8-и с 11 пункта, докато Кизил-Жар е в зоната на изпадащите с 8 точки.