Урал победи Спартак (Москва) с 2:1 у дома в мач от 26-ия кръг на руското първенство и отдалечи московчани от лидера в шампионата Локомотив (Москва). Като титуляр за тима от Екатеринбург излезе Николай Димитров. Крилото остана на терена до 80-а минута, когато бе заменен от Алексей Евсеев.

Домакините излязоха напред в 38-ата минута. Ерик Бикфалви опита удар, който рикошира в играч на Спартак и топката се върна в румънеца, който преодоля вратаря и откри резултата.

В 88-ата минута Урал стигна до втори гол чрез Отман ел Кабир, който се възползва от подаване на Андрей Егорчев.

В добавеното време Куинси Промес с далечен удар намали резултата за крайното 2:1.

Урал събра 33 точки и излезе на 9-о място във временното класиране. Спартак е на втора позиция с 50 точки, с 5 по-малко от лидера Локомотив.