Университатя (Клуж) записа 4-ти пореден мач без загуба в румънската Суперлига. Тимът на Иван Горанов и Пламен Илиев се наложи с 2:0 при гостуването си на Херманщат и вече е на 10-о място в класирането с актив от 31 точки. И двамата българи бяха сред резервите, като Горанов се появи на терена в 80-ата минута, а Илиев остана на пейката.

Съперниците направиха равностоен двубой, в който Университатя поведе с попадение на Йоан Филип в 11-ата минута. В средата на втората част гол на домакините беше отменен след намесата на ВАР заради засада, а в 86-ата минута Матко Бабич пропусна дузпа за Херманщат.

Бившият отбор на Пламен Илиев е на 13-то място в класирането и няма победа в 7 поредни срещи от началото на 2023 година. В следващия кръг Херманщат ще гостува на Рапид (Букурещ), а Университатя ще е домакин на водача Фарул (Констанца).

Днес Фарул победи с 2:0 Сепси и дръпна с 5 точки пред втория ЧФР Клуж, който обаче има мач по-малко. Радослав Димитров не беше в групата на гостите, а попаденията за Фарул реализираха Тудор Балуца и Адриан Мазилу преди почивката.

В друг мач от 28-ия кръг Киндия (Търговище) и Университатя Крайова 1948 завършиха при нулево равенство. И двата отбора се намират в средата на таблицата, но без шансове за попадане в първата плейофна шестица.

Илиан Илиев излезе титуляр за Аполон при драматична победа в дербито с АЕК (Ларнака)