Отборът на Университатя (Крайова), чийто старши треньор е българинът Ивайло Петев, направи равенство 2:2 с Политехника (Яш), като домакин в мач от 20-ия кръг в румънската Лига 1.

Александру Митрица даде аванс на Университатя, а Анте Рогулич удвои преднината за тима на Ивайло Петев в първата минута от добавеното време на първото полувреме.

Гостите от Яш върнаха един гол в 54-ата минута, когато Алин Роман бе точен от дузпа. Политехника успя да възстанови равенството в 69-ата минута, когато отново Роман порази вратата, пазена от Лаурентиу Попеску.

Йован Маркович вкара трети гол за Университатя Крайова в първата минута от добавеното време на срещата, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът не бе зачетен.

Така Университатя (Крайова) пропусна да се доближи до лидера ФКСБ, който също записа равенство 1:1 срещу ЧФР Клуж и заема 3-о място във временното класиране с актив от 33 точки, на 5 от "синьо-червените". които са и с мач по-малко. Поли (Яш) е на 13-а позиция с 23.