воле отстъпи с 1:5 като гост от Утрехт на стадион "Галденваард" в мач от 28-ия кръг в нидерландската Ередивизи. Българският национал Филип Кръстев започна като титуляр за своя тим, като бе на терена до 76-ата минута, когато бе заменен от Мохамед Ухату.

През първото полувреме двата отбора не успяха да стигнат до чисто положение пред някоя от двете врати, като единственият точен удар бе на сметката на Цволе, но той не затрудни стража на домакините Висилиос Баркас.

Утрехт успя да излезе напред в резултата по-малко от 120 секунди след подновяването на игровите действия през второто полувремете, след като Сам Ламерс порази вратата на Цволе. Две минути по-късно Йенс Тоорнстра удвои преднината на своя тим.

Цволе съумя да върне едно попадение в 60-ата минута, когато Ленарт Ти бе точен.

Утрехт направи наказателна акция в края на срещата, след като Исак Лидберг вкара две попадения за по-малко от 120 секунди в 77-ата и 79-ата минута на срещата, а Адриан Блейк оформи крайното 5:1 с гола си в 87-ата минута.

След третата си поредна загуба, която е шеста в рамките на 7 двубоя, Цволе се намира на 14-то място в Ередивизи с 28 точки в актива си, докато Утрехт е на 8-ото място с 39.