Симеон Славчев направи нов силен мач за Бирмингам Сити, където кара проби. Късно снощи втородивизонният английски тим игра контрола срещу Кидърминстър Хариърс,която приключи при 1:1. Славчев бе титуляр и остана на терена до 70-ата минута, когато бе заменен заради контузия.

Травмата обаче не можа да скрие добрите впечатления, които 23-годишният софиянец остави с играта си. Именно той започна атаката за гола на "сините", които трябваше да изравняват резултата, след като скромният съперник излезе напред след само 10 минути игра. В 32-ата Славчев блесна с чудесно подаване за десния краен защитник Кейта, който побърза да центрира ниско и Клейтън Доналдсън отбеляза.

Местният вестник "Бирмингам Мейл", който проследи срещата на живо чрез онлайн изданието си, отбеляза малко преди Славчев да напусне терена:

"Халфът, който кара проби, впечатлява тази вечер.Той даде началото на атаката за попадението, но дори да изключим това, изглежда способен да даде ключов пас. Някои от подаванията му не бяха чак толкова прецизни, но като цяло изглежда напълно в час".