Българският нападател Мартин Тошев не игра при загубата на Ерцгебирге Ауе с 2:3 от Гройтер Фюрт. Тимът му гостува в третия кръг на Втора бундеслига. Бившият играч на Пирин има само 12 минути от началото на сезона, след като се появи в края на мача от първия кръг срещу Хайденхайм (0:1). Припомняме, че треньор на Ерцгебирге е българинът Павел Дочев.

Иначе Себастиан Фрайс и Сердар Дурсун дадоха аванс от два гола на Гройтер Фюрт до 47-ата минута. Ерцгебирге успя да изравни до 78-ата минута. Марио Квесич и автогол на Марсел Франке дадоха надежди за обрат, но Кристиан Тиферт си изкара два бързи жълти картона и Марсел Франке се реваншира за автогола с победно попадение в 90-ата минута за Гройтер Фюрт.

След мача Ерцгебирге заема 10-ото място в класирането с 3 точки от 3 мача. Гройтер Фюрт е четвърти с 6 точки. Лидер е Хановер със 7.