Капитанът на младежкия ни национален отбор Александър Тонев игра цял мач за Лех (Познан) при трудната победа с 3:2 у дома над Заглебие (Любин). Освен с активната си игра Тонев се отличи и с асистенция за първия гол.

И трите попадения пък отбеляза Артьом Рудневс. Нападателят откри резултата в 21-ата, а малко след началото на второто полувреме удвои. Две минути по-късно - в 55-ата, Сернас върна гостите в двубоя след точно изпълнена дузпа.

Рудневс покачи на 3:1 в 80-ата, но отново толкова бързо любинци скъсиха разликата благодарение на Фамулски. Лех потрепери до последния съдийски сигнал и в крайна сметка устиска устрема на Заглебие.

С победата тази вечер познанци събраха 28 точки и временно заемат 5-ото място след 17 кръга. Съперникът им е 16-и с 13 т.