Българският халф Светозар Николов остана на резервната скамейка за своя Блау-Вайс (Линц) при загубата с 2:3 от ВАК в мач от 4-ия кръг на австрийската Първа лига.

"Синьо-белите" водеха в резултата до средата на второто полувреме, след като първо Мануел Хартл откри в 19-ата, а в 35-ата Константин Вавра наниза второ попадeние. Домакините изравниха в 26-ата за 1:1 чрез Кристиан Фалк.

Проблемите за отбора от Линц започнаха в 52-ата минута. Вратарят Давид Вимлайтнер получи контузия в коляното и беше откаран в болница. Стражът е претърпял незабавна хирургическа интервенция и крайникът е бил имобилизиран.

Десет минути след инцидента Мануел Керте изравни резултата за втори път в двубоя - 2:2. Трите точки за ВАК и едноличното първо място донесе Дарио Балдауф в 79-ата. С успеха "вълците" имат 12 т. от четири мача. Николов и съотборниците му пък са на седма позиция с четири точки.

В следващия кръг Блау-Вайс е домакин на Санкт Пьолтен, който е със същия актив едно място по-надолу. Двубоят е в петък, 29 юли, от 18.30 часа на Градския стадион в Линц.