Еюпспор успя да постигне изключително важна победа с 3:2 като гост срещу лидера в класирането на турската Лига 1 Анкарагюджю. Срещата бе доста вълнуваща, а цял мач за гостите записа българският национал Страхил Попов.

Еюпспор поведе с два гола чрез Херсон Родригес в 15-ата и Огулджан Чаглаян в 21-ата минута.

До края на полувремето обаче домакините възстановиха равенството след точни изстрели на Синан Османоглу в 27-ата и Овусу Квабена в 41-ата минута.

В началото на втората част обаче гостите отново си върнаха преднината с нов гол на Огулджан Чаглаян в 48-ата минута, като това се оказа и победният гол за неговия тим.

Въпреки тази загуба Анкарагюджю остава лидер в класирането с 59 точки. Еюпспор също продължава битката за влизане в елита, като се изкачи до 4-ото място с 49 точки.