Националът Стилиян Петров няма да запомни с добро снощния мач на неговия Астън Вила срещу мексиканския Атланте от турнира "Пийс Къп", който се провежда в Испания. Българският халф изведе тима си с капитанската лента, но престоя на терена само 19 минути. При наглед безобидна ситуация Стенли се удари лошо и извади рамото си. Малко по-късно той беше сменен, но все още не е ясно колко време ще бъде извън игра.

След края на двубоя мениджърът на бирмингамци Мартин О'Нийл бе видимо загрижен за Петров и обясни, че по-точна информация за неговото състояние ще има до ден-два. "Нашият лекар веднага намести рамото на Стилиян и той се чувства по-добре, но за момента не знаем кога ще може да играе отново", коментира северноирландецът.

Иначе Вила обърна мача от 0:1 до 3:1 и се класира за полуфиналите на турнира. Къртис Дейвис си вкара автогол малко след контузията на Стилиян, а футболистът, който замени българина - Марк Албрайтън, изравни до почивката. През второто полувреме Джон Карю и Ашли Йънг оформиха успеха на английския тим.