Астън Вила спечели с минималното 1:0 срещу Уест Хям във втората среща от събота в кръга в Премиършип. Четвърт час игра при успеха записа Стилиян Петров, който отново не намери място сред титулярите на Мартин О'Нийл.

Българинът замени голмайстора Гарднър в 76-ата минута на мача. Бирмингамци имаха очевидно преимущество през по-голямата част от двубоя и като цяло стигнаха заслужено до успеха.

Единственото попадение в мача падна след 22 минути игра и в основен "виновник" за него се превърна уелският национал Дани Габидон.

Той първо фаулира Агбонлахор за нарушението, а след това кълбото рикошира в него, за да спре в мрежата на Грийн след удара на Крейг Гарднър. Едва в заключителните минути на двубоя гостите от Лондон се опитаха да застрашат стража на Вила, но Фреди Люнгберг изпусна от чиста позиция.

Така двубоят завърши с успех 1:0 за домакините, които записаха четвърта поредна победа у дома. Успехът изкачи тима от Бирмингам до петото място в класирането. "Чуковете" пък останаха на единадесетата позиция с актив от 10 точки.