Българският национал Валери Домовчийски започна като титуляр за Херта при загубата с 0:1 като гост на Падерборн в мач от 11-ия кръг на Втора Бундеслига. Нападателят обаче беше заменен тактически в 40-ата минута. На негово място се появи Пердедай, с което треньорът Маркус Бабел целеше да заздрави дефанзивната игра на отбора си.

По-голямата настойчивост на домакините обаче доведе до резултат в 63-ата минута. Точно в този момент шансовете на лидера в класирането за победа намаляха значително. Рамос получи червен картон за удар без топка. При единоборство в наказателното поле между него и Гонтер защитникът на Херта удари противника си с лакът.

Главният съдия Кристиан Лайхер посочи бялата точка и изгони Рамос от терена. Дузпата пък беше превърната в гол от Крьоше, с което направи задачата на гостите изключително трудна.

В последните десет минути на срещата с девет полеви играчи берлинчани натикаха домакините в собствената им половина. Въпреки това топката така и не намираше очертанията на вратата. А резултатът донесе първа загуба за Домовчийски и компания от началото на сезона.