Българският нападател Станислав Костов вкара страхотен гол при победата на своя Олимпиакос (Никозия) с 4:2 у дома над АЕЛ (Лимасол) в първи полуфинален мач за Купата на Кипър. Бившата звезда на Левски започна като титуляр и бе заменен в 44-ата минута от Василис Манцис, след като получи разтежение.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в първите секунди на мача чрез Омар Хани. Костов удвои преднината на своя тим в 35-ата минута. Нападателят засече от воле на втора греда центриране от корнер и не остави шансове на противниковия вратар. Девет минути по-късно Слави бе заменен. Малко преди това Марко Адамович бе върнал един гол за АЕЛ.

В продължението на първата част Хани се разписа за втори път в мача - 3:1. Втората част започна силно за Олимпиакос и Стефанос Хараламбус вкара за 4:1. Крайният резултат оформи Раян Маее в 90-ата минута.

В другия полуфинал Анортозис надви АПОЕЛ с 1:0.