Българският нападател Александър Тонев изигра силен мач за Лех (Познан) след близо две седмици извън терените заради мускулно разтежение. Младокът беше 90 минути на терена при домакинската победа с 2:0 над кандидат-шампиона в Полша Шльонск (Вроцлав). Така тимът от Познан сложи край на серията от 5 мача без успех.

Още в 8-ата минута Тонев можеше да открие резултата, но негов удар беше спрян на голлинията от Казимерчак. Само 5 по-късно роденият в Елин Пелин футболисти се отчете с добър пробив, стреля, но над вратата на гостите.

В 51-ата минута след пробив на Тонев падна и първото попадение в мача. Юношата на ЦСКА нахлу по дясното крило, опита да подаде на Артьомс Рудневс, но Казимерчак в опита си да реагира първи си вкара автогол. В последната минута на срещата от дузпа, отсъдена заради игра с ръка на Целебан, Рудневс вкара второто попадение за домакините.

След победата Лех остава на 8-ото място в Полша, като вече има 32 точки, с 6 по-малко от Рух (Хожув), Полония (Варшава) и Корона (Келце), които се подреждат по голова разлика от 3-о до 5-о място. Начело е Легия с 44, пред Шльонск с 42.