Кирил Десподов и клубния му Щурм (Грац) постигнаха равенство на собствен терен срещу шампиона на Австрия РБ Залцбург.

Двубоят между двата тима от 11-и кръг на местната Бундеслига приключи при резултат 1:1.

Тимът на Нестор ел Маестро стана едва вторият, който взема точка от първенците от началото на сезона.

"Черно-белите" откриха резултата в 17-ата минута, когато точен беше бранителят Иван Любич. С отлична игра в защита резултатът се запази такъв до почивката.

Феновете на Щурм (Грац) с една критика към Кирил Десподов

Българинът се представя на високо ниво за новия си тим

Десподов се появи в игра в 69-ата минута, когато замени Торстен Рохер, а в 73-ата Залцбург все пак успя да изравни чрез 19-годишния Секу Койта.

Във временното класиране Залцбург остава начело с 29 точки, като се намира на три пред втория ЛАСК. Щурм е на 5-а позиция, със 17 точки.

Десподов: Това е Англия, и на Косово вкараха пет гола...