Отборът на Астра, където играе националният вратар Пламен Илиев, записа четвърти мач без победа в румънското първенство. В среща от 14-ия кръг на шампионата тимът от Гюргево завърши наравно 0:0 като гост на новака Сепси. Равенството бе трето в последните 4 срещи за отбора на Едуард Йорданеску.

Динамо (Букурещ) и Астра не се победиха

Астра на Пламен Илиев изпусна Динамо в Букурещ (ВИДЕО)

Българският национал отново бе на висота за своя отбор

Тигъра изигра нов силен мач и спаси точката за своя тим, като отрази и трите удара в очертанията на вратата си. Неговите съотборници в атака обаче не бяха на висота и не успяха да отбележат. Началото на втората част на мача се забави поради проблеми с електричеството на стадиона.

Астра събра 24 точки е заема 4-о място във временното класиране. Лидер е ЧФР Клуж с 32 пункта и мач по-малко. Сепси е на 12-а позиция с 11 точки.