Истанбулският Касъмпаша сензационно се наложи над Галатасарай с 2:1 в първи мач от 18-ия кръг на турската Суперлиг. Българският национал Георги Сърмов изигра пълни 90 минути за домакините, а другият българин - Николай Димитров-Хичо, остана извън групата на "премиерския тим".

Играчите на треньора Фатих Терим поведоха на стадион "Реджеп Тайип Ердоган" в 18-ата минута, след като защитата на Касъмпаша проспа прострелно центриране отляво на национала Сабри. От грешката се възползва шведският нападател Елмандер, който с удар по диагонала се разписа за 0:1.

Сеняд Ибришич изравни в 28-ата минута, а в 50-ата уругваецът Виюдес доведе до обрат в резултата - 2:1, след слалом сред бранителите на „сараите" и тупалка в горния ляв ъгъл.

С победата си Касъмпаша се качи на пето място във временното класиране с 26 точки, Галатасарай остава лидер с 33 т.