Третият кръг на руския шампионат противопостави двама български национали един срещу друг. Арсенал (Тула) и Георги Костадинов бяха домакини на Ростов с Ивелин Попов.

Гостите спечелиха двубоя с 3:2, а двамата българи започнаха като титуляри. Костадинов беше сменен в 72-та минута, докато Попето престоя на терена през всичките 90 минути.

Роман Еременко даде преднина на Ростов в 21-та минута, а малко след подновяването на играта през второто полувреме асистира на Алексей Йонов, койт удвои резултата.

В 67-ата минута Евгений Луценко намали на 1:2. Девет минути преди края Елдор Шумородов се разписа за 3:1, а в последните секунди на двубоя Горан Чаушич оформи крайното 3:2.

Ростов заема втората позиция в класирането със 7 точки от три мача. Зенит е лидер с 9. Георги Костадинов и компания имат 4 спечелени точки до момента.

Денис Давидов: ЦСКА е голям клуб с традиции, признателен съм на Ивелин Попов

"Искаме да влезем в груповата фаза на Лига Европа"