Турският Мерсин изпадна от втора дивизия два кръга преди края на кампанията. В среща от 32-ия кръг тимът на българския страж Николай Михайлов записа екстравагантна домакинска загуба с 5:6 от Гьозтепе.

Така Мерсин вече изостава на 8 т. от спасителната зона и през следващия сезон ще се подвизава в третото ниво на комшийския футбол, съобщава "24 часа".

Михайлов изгледа головия спектакъл от местата за резервите. Той се завъна в групата на Мерсин, след като се възстанови от травма. Това означава, че ще е на линия за световната квалификация с Беларус на 9 юни в Минск.

В Италия полудяха по Александър Тонев и неговия гол-шедьовър

В Италия полудяха по Сашо Тонев и неговият гол-шедьовър

Българинът се разписа при победата на Кротоне над Пескара

Гьозтепе поведе с 4.0 през първата част, а за 19 мин след почивката Мерсин изравни. Последваха 2 гола за гостите и един за домакините.