Ягелония (Бялисток) загуби от Лехия (Гданск) с 1:2 в мача от 33-ия кръг на полската Екстракласа. Играчите на българския треньор Ивайло Петев контролираха събитията на терена и логично в последната минута на първата част откриха резултата чрез Яков Пулийч.

Но появилият се на почивката за Лехия Лукаш Зволински се оказа палачът на "жълто-червените", след като защитата на два пъти не успя да го неутрализира и той се разписа в 47-ата и в 75-ата минута.

Петев трябваше да направи три промени в състава си в сравнение с предишния мач, като едната беше принудителна, а другите две заради преумора. Въпреки това преди почивката Ягелония контролираше събитията на терена.

След като гостите поведоха с 2:1, Ягелония опита промяна в атакуващата формация, но тя не им донесе успех.

Ягелония остава на 6-о място в класирането с 48 точки, а Лехия вече е с 52 на 5-о място.