Българският национал Димитър Рангелов дебютира за новия си отбор Борусия (Дортмунд) при победата с 11:0 над Зауерланд-Аусвал. Рангелов започна мача като титуляр, като водеше атаката на Борусия заедно с Александър Фрай. Юношата на Славия се представи добре, като за 45 минути на терена се отчете с две асистенции.

Фрай реализира два гола, колкото вкараха и Маркус Фойлнер и Кевин Гроскройц. Кристофър Кулман заби хеттрик през второто полувреме, а по едно попадение добавиха Нелсон Валдес и Якуб Блашчиковски.

Димитър Рангелов премина в Борусия в началото на лятото от тима на Енерги (Котбус). В новия си отбор българинът играе с фланелката с номер 11.

Борусия (Дортмунд) - Зауерланд-Аусвал 11:0

Стартов състав на Борусия, 4-3-1-2: Вайденфелер, Овомоела, Суботич, Хумелс, Деде, Тинга, Куба, Фойлнер, Хажнал, Рангелов, Фрай